Konto ZEROzłotowe z lokatą 4% na 2miesiące, czyli czysty zysk

4
751
Darmowe konto Alior
Nie robiąc wiele możemy zarobić do 54zł na czysto po opodatkowaniu w ciągu 2 miesięcy nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów. Poniżej znajdziecie instrukcje jak tego dokonać.
Trochę o koncie

Alior proponuje nam konto ZEROzłotowe, zwane także zwyczajnie Kontem internetowym. Już sama nazwa sugeruje nam, że konto pozbawione jest opłat. Sprawdźmy zatem jak to wygląda:

 • 0zł za otwarcie i prowadzenie rachunku
 • 0zł za wydanie i utrzymanie karty do 31.12.2015(potem aby nie płacić 4zł trzeba dokonać transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 100 zł miesięcznie, jest to bardzo niewielki limit, a na tle innych banków wypada bardzo dobrze).
 • 0zł za wypłaty z bankomatów sieci Euronet, Planet Cash i za granicą
 • 0zł za płatności mobilne w systemie iKasa i blik

Otrzymujemy więc konto w pełni darmowe, a opłatę za kartę poniesiemy dopiero za styczeń przyszłego roku, ale wcale nie musimy za to płacić.
Jeżeli zależy nam tylko na lokacie, zaraz po zakończeniu jej trwania, konto możemy zamknąć i cieszyć się, że nie ponosząc żadnych kosztów zarobiliśmy w pasywny sposób  łatwe pieniądze.

Pozostałe atuty konta:

 • 0zł za przelewy europejskie SEPA – przelewy takie dokonywane są w walucie Euro, zatem wysyłając przelew należy liczyć się z przewalutowaniem po kursie sprzedaży, aktualnie 4,3576zł

Karta do rachunku
 • Debit MasterCard – zwykła debetówka
 • Debit MasterCard PayPass z obsługą płatności zbliżeniowych
 • Debit MasterCard NFC – karta wirtualna do płatności mobilnych
 • Naklejka zbliżeniowa – wątpliwa wygoda i bezpieczeństwo
Jak założyć i aktywować konto?

Otworzyć konto możemy całkowicie online korzystając z tego formularza. Aby aktywować konto wystarczy przelew aktywacyjny z innego konta, wynoszący chociaż 1zł.  Aby aktywacja przebiegła pomyślnie rachunek z którego dokonasz przelewu musi posiadać takie same dane adresowe jak ten nowo założony.
W zależności jak wypadnie sesja elixir, możemy mieć aktywny rachunek w ciągu kilku godzin.

Jeżeli nie posiadamy innego rachunku, możemy wybrać opcję dostawy umowy kurierem, co oczywiście trochę wydłuży proces aktywacji, ale również jest darmowe.

Haczyki i inne opłaty

Banki oferują darmowe konta, ale za niektóre dodatkowe usługi każą sobie słono płacić, jednak rozsądnie korzystając z rachunku możemy kompletnie ominąć wszelkie opłaty. 

 • 0.6% min. 1zł za skorzystanie z wpłatomatu – ten koszt może zaboleć, ale możemy go wyeliminować przelewając pieniądze z innego konta.
 • 150zł kiedy posiadamy już inne konto w aliorze, a chcemy zmienić je na konto ZEROzłotowe – nie polecam
 • 3zł za wypłaty z innych bankomatów
 • 5zł za sprawdzenie salda w bankomacie
 • reszta w tabeli opłat i prowizji
Lokata  – Jak zarobić?

Alior oferuje Lokatę 4% na 2 miesiące. Jest to obecnie najwyższe oprocentowanie lokaty dostępne na rynku w takim zakresie kwotowym.

Lokatę na promocyjnych warunkach należy założyć do 30dni od otwarcia konta(może to być każde nowe konto Alior, w tym artykule opisuję wariant z kontem internetowy czyli najbardziej opłacalny).

 • Minimalna kwota lokaty wynosi 1000zł a maksymalna 10 000zł
 • Możemy założyć kilka lokat, ale ich ostateczna kwota nie może przekraczać 10 000zł

Przy najwyższej kwocie 10 000zł zarobimy 54zł na czysto już po odliczeniu podatku, który bank pobiera automatycznie.

Nie jest to kwota zawrotna, szczególnie przy niższych kwotach, ale warto zwrócić uwagę, że nie ponosimy żadnych innych kosztów, a pieniądze same na nas pracują. Może warto sprawdzić czy na naszych nisko oprocentowanych kontach nie leżą pieniądze większe niż 1000zł i tracą na wartości – pieniądze które nie pracują tracą na wartości, chociażby przez inflacje.

Po lokacie – warto zamknąć konto?

Alior przedstawił bardzo ciekawą ofertę dla nowych klientów, wysuwając swoje Konto Internetowe na czołówkę darmowych kont internetowych. Oprócz darmowego rachunku oferuje darmową kartę do konta, za którą nie będziemy musieli płacić do końca roku 2015 oraz także bardzo niski próg zniesienia opłat za kartę – od stycznia wystarczy wydać tylko 100zł miesięcznie korzystając z transakcji bezgotówkowych. Stanowi to dobrą alternatywę dla Mbankowego Ekonta gdzie próg ten wynosi już 200zł gdy ukończyłeś 26lat. Złóż wniosek o konto ZEROzłotowe
Do tego dostajemy lokatę na start 4% na 2 miesiące, dodatkowo co czyni tą ofertę bardzo atrakcyjną to to, że nie poniesiemy żadnych dodatkowych czy ukrytych opłat związanych z prowadzeniem konta i dostaniemy nasze 4% pomniejszone jedynie o 19% Belki, ale tego akurat w żaden sposób nie da się ominąć. Osobom, którym zależy jedynie na lokacie, zaraz po jej zakończeniu polecam zamknąć konto i czekać na kolejne promocje. Jeżeli jednak ktoś chciałby mieć konto ZEROzłotowe jako rachunek główny, polecam ze względu na zerowe koszty prowadzenia konta.

Słowo na koniec

[mks_highlight color=”#cecece”]Drogi czytelniku. Zapewne zauważyłeś, że w tekst wplecione są linki do formularza otwarcia rachunku. Są to linki afiliacyjne i otrzymuje z nich prowizje, kiedy spełnisz odpowiednie warunki. Na przejściu z takiego linka nie tracisz nic, a oferta nie jest w żaden sposób zubożona. Twój gest docenia moją pracę w dostarczeniu tobie wysokiej jakości informacji. Jeśli nie masz nic przeciwko i chcesz wspierać moją stronę, zarejestruj się z mojego linka :)[/mks_highlight]

UWAGA:

Osoby, które założą konto z mojego linka i zapiszą się do poniższego newslettera, przy następnym korzystaniu z dowolnej oferty, która pojawi się na stronie mogą liczyć na gwarantowany bonus. Aby uzyskać szczegóły podaj swój adres e-mail.

[wysija_form id=”3″]

UDOSTĘPNIJ

4 KOMENTARZE

 1. Wczoraj założyłem i czekam teraz na kuriera, myślę tak 3000zł wpłacić a konto chyba zostawie, bo wcześniej miałem w Pekao, ale mimo niewielkiego oprocentowania chyba więcej traciłem na kosztach utrzymania rachunku. Zapisałem się do newslettera 🙂

  • Podobnie miała moja mama, konto funkcjonowało na starych zasadach z olbrzymimi opłatami za praktycznie każdą czynność łącznie z miesięcznym utrzymaniem za 8żł. Nawet jeżeli miała tam dobre oprocentowanie to aby wyjść na jakiś sensowny plus musiałaby tam trzymać duużo pieniędzy.Wystarczyło, że pokazałem jej ofertę innego banku(Mbank) i pokazałem na co mogłaby wydać zaoszczędzone pieniądze 🙂 Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ