Nest Bank lokata 4% i konto oszczędnościowe z 30% premii

0
969
Nest Bank Wolność i Pieniądze
Nest Bank

Pod koniec października z rynku zniknął Bank Smart i Bank Biz. Ich miejsce zajął Nest Bank, który swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych, firmowych, a na koncie oszczędnościowym premiuje regularność wpłat, a także… posiadanie dzieci 🙂

Najciekawsze produkty banku:

Podstawowym rachunkiem dla klienta indywidualnego jest bezwarunkowo bezpłatne Nest Konto, a to oznacza, że wszystkie najważniejsze czynności na rachunku są zwolnione z opłat, tak samo sytuacja wygląda w przypadku konta firmowego. 

 • 0 zł za założenie i prowadzenie konta
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia zapłaty
 • 0 zł za przelewy europejskie SEPA


Załóż darmowe konto
 

Konto założyć można poprzez przelew weryfikacyjny z naszego innego konta lub poprzez kuriera.

Bank oferuje także bezpłatne konto walutowe, które może być prowadzone w USD, EUR, GBP z darmową kartą i wypłatami z bankomatów za granicą. Za przelewy zagraniczne z tego konta bank pobiera prowizje odpowiednio 4 $, 3€ i 2,5£.

Lokata Witaj 4%

Ta oferta kierowana jest dla nowych klientów FM BANK PBP S.A. Lokatę można założyć do 30 dni od otwarcia konta. Bank objęty jest Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (BFG). Właściwości lokaty:

 • stałe oprocentowanie 4%.
 • okres rozliczeniowy: 3 miesiące – wypłata w dniu zamknięcia lokaty.
 • Minimalny depozyt 1000 zł, maksymalny 10 000 zł.

Załóż Lokatę Witaj 4%

Konto Nest Oszczędności z premią

Ciekawa oferta dla osób lubiących długoterminowe oszczędzanie przeznaczona dla obecnych klientów oraz nowych. Do wyboru mamy plan na 5, 10 i 15 lat. Na początku deklarujemy miesięczną kwotę wpłat na konto – min. 50 zł.  Za pierwszy rok regularnego oszczędzania możemy otrzymać 2-6% premii liczonej od zadeklarowanej kwoty. 2% gdy jesteśmy bezdzietni + 1% za każde dziecko – możemy zgłosić max 4 dzieci. Z każdym rokiem premia rośnie. Tak przedstawia się to na wykresie:

Nest Bank - konto rodzinne oszczędnośći

Załóż konto oszczędnościowe z premią

Warunki promocji:

 • konto jest bezpłatne w utrzymaniu.
 • raz w roku możemy nie wpłacić zadeklarowanej kwoty i zachowamy prawo do premii.
 • Maksymalne kwoty miesięcznych wpłat; plan na 5 lat – 600 zł, 10 lat – 300 zł, 15 lat – 200 zł.
 • Na początku deklarujemy kwotę i wybieramy plan. Nie musimy mrozić funduszy. Możemy wpłacać i wypłacać środki z konta. Najważniejsze jednak, żeby saldo utrzymać na poziomie zasileń. Nadwyżka powyżej zadeklarowanej kwoty nie będzie premiowana.

Nest Bank

Symulacja zysku

Posiadając czworo dzieci i lokując miesięcznie 200 zł, bank wypłaci nam 144 zł samej premii oraz ( oprocentowanie bazowe wynosi WIBOR 3M minus 0,5 pp., czyli aktualnie 1,2 proc. w skali roku.) ok. 13 zł netto odsetek. Łącznie ~160 zł.
Po 5 latach(zakładając, że oprocentowanie bazowe się nie zmieni) łącznie zarobimy 1265 zł netto uzbierawszy 12 000 zł kapitału. Przy dwójce dzieci będzie to już 1025 zł.
Po 10 latach – 3120/2640 zł premii + ~1210 zł odsetek. 
Po 15 latach – 6480/5760 zł premii +
~1715 zł odsetek.

Maksymalnie możemy zarobić gwarantowane 6480 zł (+ możliwa kwota odsetek) przez 15 lat odkładając co miesiąc 200 zł i pry premii dla czworga dzieci.  Efektywnie będzie to 18% premii za cały okres. 

Podsumowanie

Głównym atutem banku są bezwarunkowo darmowe konta osobiste, firmowe, walutowe.  (załóż tutaj)
Oprócz braku konieczności regularnych działań na rachunku dostajemy możliwość założenia Lokaty Witaj na 4% do kwoty 10 000 zł. (załóż tutaj)

Bank przykuwa uwagę przez swoją wyróżniającą się ofertę prorodzinną gdzie premia od kapitału uzależniona jest od ilości posiadanych dzieci. (załóż konto oszczędnościowe tutaj)

Dla mnie osobiście najciekawszą ofertą inwestycyjną jest lokata 4% na start, która daje możliwość sprawdzenia banku przed wypróbowaniem innych produktów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ